جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

عزاداری

  امام جمعه دیّر عنوان  کرد: در پرتو عزاداری ها، اهداف امام حسین  فراموش  نشود

  حجت الاسلام سیدعلی حسینی در جمع  عزاداران عاشورای حسینی شهر بردخون اظهار داشت: حضرت امام حسین(ع)از قیام خود اهدافی داشت، بکوشید اهداف و آرمان های عاشورایی آن حضرت در پرتو عزاداری ها فراموش  نشود.

  وی افزود: لبیک یا حسین یعنی اینکه هدف امام حسین را بشناسیم و نسبت به آن آگاه باشیم و بگوییم بعد از قرن ها آماده ایم آرمان ها و اهداف نهضت عاشورا را محقق کنیم.

  حسینی بر اقامه نماز به جماعت و اول وقت تأکید کرد و گفت: اگر امام حسین(ع)نماز ظهر عاشورا را فراموش نکرد به معنی این است که مسلمانان همواره به نماز و اقامه آن تا پای جان ثابت قدم بمانند.

  امام جمعه دیّر با اشاره به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، اضافه کرد: امر به معروف و نهی ازمنکر ضامن حیات جامعه اسلامی است پس ناظر بر کار یکدیگر باشیم و ضمن ریشه کن کردن منکرات، معروف را گسترش دهیم.

  وی با بیان اینکه امروز نیز ظالمان زیادی در جهان وجود دارند، ادامه داد: ظالمان به دنبال گسترش سلطه خود هستند پس همواره هیهات من الذله را فریاد کنیم و رهرو راستین امام حسین(ع)باشیم و خود را برای دفع ظلم مسئول بدانیم.

  حسینی تصریح کرد: از مبارزات مردم سوریه، لبنان، بحرین و یمن حمایت می کنیم و حضور استکبار و دشمنان اسلام را مانع آرامش مسلمانان می دانیم.

  وی عزت، بزرگی، استقلال  و آرامش امروز کشور را به برکت خون شهدا بویژه شهدای حرم دانست و گفت: برخی حضور مدافعان حرم را در ازای دریافت حقوق می دانند که این نظری ناپسند است چرا که اگر اینها نبودند امروز داعش در شهرهای ما جولان می داد.

  امام جمعه دیّر قدردانی از نعمت بزرگ ولایت و رهبری را یادآور شد و خاطرنشان  کرد: رهبری دانا و آگاه و حکیمی داریم که توطئه های دشمن را خنثی کرده و این کشور در آرامش و آزادی قرار دارد.

  همزمان با ایام ماتم حسینی دسته های زنجیرزنی و سینه زنی، گروه های تعزیه و سنتی به عزاداری پرداختند و عزاداران بر سفره سالار شهیدان پذیرایی  شدند.


  این مطلب تا کنون 38 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 24 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : امام ,حسین ,حسینی ,عزاداری ,نماز ,معروف ,امام حسین ,جمعه دیّر ,امام جمعه ,پرتو عزاداری ,
  عزاداری

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر